Maaliskuu
Viikko 9
—————————————————————————————————————————
pe 1.
—————————————————————————————————————————
Viikko 10
—————————————————————————————————————————
ma 4.
3A teatterissa 9.00-13.15 +Pasi (Taidekaari)
Leena Kuusjärvi Pyynikillä klo 9.15-10.30.
4B uimassa Tesomalla klo 10-11 (Lamminpää-päivä).
—————————————————————————————————————————
ti 5.
—————————————————————————————————————————
ke 6. 5C uimassa, Lamminpää-päivä.
—————————————————————————————————————————
to 7.
1-3 luokat: Teemapäivä
3.luokat Ikurissa retkellä sään salliessa
Valinnaisen oppiaineen päivä Pyynikillä. Bussi lähtee Lamminpäästä klo 8.10, ja paluukuljetus Pyynikiltä alkaa klo 12.30.
Liikunnan valinnainen (molemmat ryhmät) Tesoman jäähallissa luistelemassa (koulupäivä 8.15-12.15)
—————————————————————————————————————————
pe 8.
6.a uimassa Tesomalla klo 10-11 (Lamminpää-päivä).
3.lkt uskontoryhmät Rauhanportilla klo 12.30-13.00
—————————————————————————————————————————
Viikko 11
—————————————————————————————————————————
ma 11.
Lamminpäässä lukuvälkkä 9.45-10.15 (Päivi valvoo), ulkona tavalliset valvontavuorot
Käsityön opettajille (kovat materiaalit, Pyynikki) koulutus konesalissa klo 14.30-16.30.
Leena Kuusjärvi Lamminpäässä 9.45-10.15
4 c uimassa Tesomalla 8.30-9.30
Vanhempainyhdistyksen kokous kirjastoluokassa klo 17.30.
—————————————————————————————————————————
ti 12.
Lamminpäässä oppilaskunnan pikkuhallituksen kokous 9.45-10.15 Suvin luokassa
—————————————————————————————————————————
ke 13.
Tyhy-toimintaa: hyvinvointi-iltapäivä Varalassa klo 15-17.
6.a uimassa Tesomalla klo 10-11 (Lamminpää-päivä).
—————————————————————————————————————————
to 14.
—————————————————————————————————————————
pe 15.
6B uimassa Tesomalla (Lamminpää-päivä)
—————————————————————————————————————————
Viikko 12
—————————————————————————————————————————
ma 18.
Leena Kuusjärvi Pyynikillä klo 9.15-10.30.
5C Tesomalla uimassa, Lamminpää-päivä
—————————————————————————————————————————
ti 19.
2A voimistelemassa Ikurin voimisteluhallissa klo 10-11
1B Pyynikkisalissa konsertissa klo 8.30-10.45
—————————————————————————————————————————
ke 20. 4 C 4-luokkalaisten vaikuttamispäivässä Monitoimitalolla, tapahtuma klo 9-11
—————————————————————————————————————————
to 21. 5C painimassa Nääshallilla klo 8.30-10.30
—————————————————————————————————————————
pe 22.
6B uimassa Tesomalla (Lamminpää-päivä)
—————————————————————————————————————————
Viikko 13
—————————————————————————————————————————
ma 25.
—————————————————————————————————————————
ti 26.
Pyynikki: Oppilaskunnan järjestämä Pääsiäisjahti alkaa (aikaa ma-ke)
Lamminpää: Oppilaskunnan järjestämä munajahti (välitunneilla ma-ke)
8.15-9.45 Koulutuksessa Päivin luokassa Pasi, Päivi, Saana, Sanna ja Suvi
Leena Kuusjärvi Lamminpäässä 9.45-10.15
2B + Suvi N. voimistelemassa Ikurin voimisteluhallissa klo 9-10
2A Lamminpään osuuskuntatalolla klo 11.30-12.30
—————————————————————————————————————————
ke 27.
Pyynikki: Oppilaskunta kannustaa kaikkia pukeutumaan pääsiäisteemaisesti (esim. keltaiseen, värikkäästi, tipuksi, pupuksi, noidaksi tms.)
Lamminpäässä pääsiäistapahtuma klo 11.30-12.15
4c Pääkirjasto Metsossa klo 12.15-13.00
—————————————————————————————————————————
to 28.
Vapaapäivä koko koululla (Lamminpää + Pyynikki).
—————————————————————————————————————————
pe 29.
Pääsiäisloma
—————————————————————————————————————————